Aktualności

Dom Kultury » Aktualności

warsztaty z historią Tworzymy Razem Piękną Historię - Niepubliczny Dom Kultury nr. 1 w Łowiskach!" Nasza społeczność to historia w trakcie tworzenia. Razem tworzymy wspomnienia, które pozostaną z nami na zawsze. Dołącz do nas i zapisz swoje miejsce w naszej kulturalnej opowieści.
lampowe Tworzymy Razem Piękną Historię - Niepubliczny Dom Kultury nr. 1 w Łowiskach!" Nasza społeczność to historia w trakcie tworzenia. Razem tworzymy wspomnienia, które pozostaną z nami na zawsze. Dołącz do nas i zapisz swoje miejsce w naszej kulturalnej opowieści.

Zapraszamy w niezwykłą podróż w czasie.. do magicznego miejsca, gdzie historia splata się z dniem dzisiejszym. Niepubliczny Dom Kultury nr.1 Fundacji Eksponat „Stara Szkoła”, to swoista oaza, w której swoje miejsce odnajdzie każdy. Czy to miłośników sztuki, kultury i edukacji, czy zapalony poszukiwacz reliktów przeszłości. Tutaj zatrzymał się czas.

Jeśli w głębi duszy pragniesz doświadczyć atmosfery minionych lat, czasu kiedy muzyka płynęła z lampowych radioodbiorników, znaleźć się w miejscu gdzie Hanna Ordonówna oraz Edit Piaf rozbrzmiewają żywym głosem, trafiłeś najlepiej jak mogłeś. Tutaj usłyszysz dźwięki „Ostatniego Tanga” Henryka Warsa, grane na wiekowym pianinie. Tutaj wszystko wygląda jak za dawnych lat, gdy „świat wyglądał jaśniej, jak kiedyś za dawnych dni”.

Ale to nie tylko podróż w przeszłość – to także szansa na niezwykle  kreatywne spędzanie wolnego czasu, samorealizację, odkrywanie swoich pasji  i naukę. Oferujemy różnorodne zajęcia techniczne, artystyczne i hobbystyczne, które pomogą rozwijać się w najróżniejszych dziedzinach, takich jak plastyka, muzyka, teatr, fotografia czy film. Nasza oferta obejmuje również koncerty, spektakle, wystawy, wycieczki i imprezy plenerowe, które uczynią Twoje dni pełnymi inspiracji.

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej lub średniej, mamy coś specjalnego dla Ciebie. Organizujemy zajęcia edukacyjne, które połączą naukę z zabawą i pozwalają zgłębiać wiedzę w przyjemny sposób.

W Niepublicznym Domu Kultury „Stara Szkoła” znajdziesz także Izbę Muzealną, w której zobaczysz zabytki techniki z minionych epok. To nie tylko oglądanie czy zwiedzanie. To możliwość „dotknięcia historii” i zrozumienia, jak nasza przeszłość wpłynęła na teraźniejszość.

Zapraszamy do włączenia się w naszą społeczność i śledzenia nas na mediach społecznościowych. Nasza strona na Facebooku i Instagramie to miejsce, gdzie na bieżąco można zapoznać się z aktualnymi z wydarzeniami, kursami, ofertą warsztatową oraz działalnością zarówno „Starej Szkoły”, jak i Stowarzyszenia „Ekspeditus”. 

Dołącz do naszej społeczności! Dziel z nami swoje pasje i pomóż nam kontynuować naszą misję ochrony i promocji kultury oraz sztuki.

Razem możemy uczynić to miejsce jeszcze bardziej magicznym i inspirującym. Do zobaczenia w Niepublicznym Domu Kultury „Stara Szkoła” w Łowiskach – miejscu, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, miejscu gdzie jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia, a kreatywność nie zna granic.

Tworzymy Razem Piękną Historię - Niepubliczny Dom Kultury nr. 1 w Łowiskach!" Nasza społeczność to historia w trakcie tworzenia. Razem tworzymy wspomnienia, które pozostaną z nami na zawsze. Dołącz do nas i zapisz swoje miejsce w naszej kulturalnej opowieści.