ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA SZKÓŁ

Dom Kultury » ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA SZKÓŁ

Niepubliczny Dom Kultury „Stara Szkoła” proponuje zajęcia naukowe i edukacyjne dla przedszkoli, szkół podstawowych, oraz szkół ponadpodstawowych.

Lekcje będą odbywać  się w sali wystawowej Izby Historycznej , w otoczeniu techniki zabytkowej oraz historycznych eksponatów. Stanowi to dodatkową atrakcję i dostarczy uczestnikom zajęć niezapomnianych wrażeń.

W kilku słowach: Nauka idzie tu w parze z praktyką. Uczniowie oprócz ciekawie podanej teorii  „zapoznają się osobiście” z wieloma omawianymi zagadnieniami.  Będą mieli okazję przyjrzeć  się historii i jej dotknąć. Zamierzeniem jest przenieść naszych gości  w czasie, na sam początek XX wieku.

A teraz…proszę sobie wyobrazić  jegomościa  w surducie, który gardłowym głosem snuje opowieść o przesyłaniu i odbieraniu fal radiowych. Uruchamiając przy tym detefon. W stuletnich słuchawkach słychać ciche dźwięki. Detefon zaczyna działać niezależnie od  jakiegokolwiek źródła  zasilania.. a przecież jesteśmy na początku XX wieku.. Każdy z obecnych będzie mógł osobiście doświadczyć tego i ogromu innych arcyciekawych zjawisk.

Tematy i opisy  zajęć będą zamieszczane na naszym blogu. Istnieje również możliwość stworzenia indywidualnego scenariusza zajęć na potrzeby konkretnej placówki.

Zajęcia będą podzielone na dwie grupy –  techniczną i artystyczną.

POSTAW

NA PRZYSZŁOŚĆ

U NAS

Zajęcia artystyczne, jak sama nazwa wskazuje, związane są z dziedziną sztuki, jednakże pod powyższym pojęciem kryje się wiele różnych aktywności…

Zajęcia techniczne w edukacji mają wprowadzać w teraźniejszość techniczną…